Vakum Şalt avantajları

- Jul 11, 2016-

Çok hızlı bir şekilde popülerlik elde günümüzde, vakum şalter . Beri vakum devre kesici daha güvenli ve güvenilir bir şekilde hatalı ve normal işlem sayısı çok yüksek olduğu işletilmektedir. Orta Gerilim Şalt uygulamada 36 3 Şalt aralıkları vakum KV. Bir devre kesici performansını esas olarak ark Şoklama için kullanılan Dielektrik orta bağlıdır. Bu teknoloji, bir diğer büyük avantajı bu vakum Şalt neredeyse bakım ücretsiz olmasıdır.

Hızlı Arc Şoklama

Geçerli taşıma durumda açılış kişilerin sırasında metal buharı kişiler arasında üretilen ve bu metal buharı hangi elektrik akımı geçerli sıfır kadar akışı sürekli bir yol sağlar. Bu fenomen vakum ark da denir. Bu ark geçerli sıfıra yakın sönmüş ve iletken metal buharı temas yüzeyi mikro saniyeler içinde yeniden yoğun. Buhar sadece % 1'i yay üzerinde yeniden yoğun olduğu gözlenmiştir odası'ın yan duvar ve nerede buharlaşmış üzerinden temas yüzeyi yeniden yoğun buharı % 99.

Düşük yay enerji vakum

Vakum ark sırasında harcanmış bunlar petrol ve bu SF6 gaz, dördüncü yaklaşık onda biri enerjidir. Enerji kaybı özellikle düşük kesinti zaman (nedeniyle küçük kişi boşluk) ve (küçük kişi boşluk nedeniyle de budur) küçük yay uzunluğu nedeniyle düşük. Bu düşük yay enerji dağıtımı nedeniyle önemsiz kişi erozyon vakum anahtar düzeneği vardır ve bu neredeyse bakım ücretsiz yaşam süresi verir. Geçerli, vakum devre kesici tarafından gerekli enerji olduğundan emin kırma için en az hava devre kesici ve petrol devre kesici ile karşılaştırıldığında, kaydetti da sağlar.

Dielektrik vakum gücü

Belirli bir kişi boşluk için vakum sağlar, hava bir Dielektrik yaklaşık sekiz kat daha fazla güç ve SF6 gaz bir barda bir Dielektrik dört kat daha fazla güç. Dielektrik gücü çok yüksek olduğu için vakum devre kesici iletişim boşluğu çok küçük korunabilir. Bu küçük iletişim boşluğu içinde Ark Şoklama nedeniyle yüksek Dielektrik dayanım güvenli bir şekilde mümkün ve aynı zamanda elektrikli hızlı kurtarma gücü tam Dielektrik değerini geçerli sıfırda tam ark kesinti sonra vardır. Bu vakum Şalt kapasitör geçiş yapmak için en uygun hale getirir.

Basit sürüş mekanizması

SF6, yağ ve hava devre kesici, kişiler hareketi son derece yüksek oranda sıkıştırılmış orta odası Şoklama ark tarafından karşı koydu. Vakum şalter içinde orada hiçbir orta ve da hareket kişilerin daha az çıkın ama onun küçük kişiler nedeniyle, bu nedenle gerekli enerji sürüş çok daha küçük, bu devre kesici boşluğudur. Bu yüzden basit bahar bahar çalışma mekanizması bu anahtar düzeneği sistemi hidrolik ve pnömatik mekanizmasının gerek yok için yeterlidir. Basit sürüş mekanizması vakum Şalt yüksek mekanik hayat verir.

Tartışma yukarıda, bu vakum Şalt Dielektrik gücünü çok hızlı kurtarır ve iletişim erozyon denecek kadar azdır, neredeyse açıktır.