İşlevleri farklı anahtarlama cihazların

Devre kesiciler:

Yapmak ve onların derecelendirme, toprak hatası, faz muhalefet, gibi güç kaynağı sisteminde tüm suçu koşullarda tam kısa devre akımı ve bu kadar küçük endüktif ve kapasitif yük akımları kapsamında tüm akımları kırmak ve benzeri.

Anahtarlar:

Akımları kadar onların oy alan normal akım geçiş ve varolan kısa devreler (en çok onların oy alan kısa devre güncel yapma) hakkında olun.

Devre kesiciler (izolatörler):

Yüksüz kapanış ve açılış işlemi için kullanılır. Onların işlevini 'aşağı' izole etmektir üzerinde çalışılabilecek böylece aygıtları.

Üç pozisyonlu devre kesiciler:

Bağlantıyı kesme ve bir cihazda topraklama işlevlerini birleştirir. Üç pozisyonlu devre kesiciler için GIS - Gaz İzoleli Şalt tipik örnekleridir.

Devre kesiciler (yük sonu anahtarlar) geçiş:

Bir anahtar ve bir ayırıcı veya mesafe yalıtkan ile bir anahtar birleşimi.

Kontaktörler:

Son dakika aygıtlar ile sınırlı bir kısa yapma veya kapasite kırma devre yüklenmez. Bunlar yüksek anahtarlama hızları için kullanılır.

Anahtarları topraklama :

Dünya'ya devreleri izole.

Yapmak-proof topraklama anahtarları (kapasite oluşturmada anahtarları topraklama):

Devre Topraklamalı izole yanlışlıkla değil olay bu gerilim, aynı zamanda mevcut, olsa bile güvenli devreleri topraklama için kullanılır.

Büyük dalga yakalayıcılar:

Yük boşaltma yıldırımlar tarafından (dış overvoltages) neden olduğu veya işlemleri ve Dünya'ya geçiş hataları (iç overvoltages). Bağlı cihazın impermissibly yüksek voltajlarını karşı korurlar.

Sigortalar:

Bir sigorta tabanı ve bir sigorta bağlantı oluşur. Sigorta bağlantı (benzeri bir Seksiyoner) de-enerjik durumda çekildiğinde sigorta tabanı ile izole bir mesafe kurulabilir. Sigorta bağlantı geçerli bir kısa devre bir tek kırma için kullanılır.